HABERLER & DUYURULAR

Olağanüstü Hal Kapsamında Yargı Alanında Alınan Tedbirlere İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair 139 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete Olağanüstü Hal Kapsamında Yargı Alanında Alınan Tedbirlere İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair 139 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi 05 Nisan 2023 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlandı.

İCRA İFLAS KANUNU İLE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR 7445 SAYILI KANUN RESMİ GAZETE İcra İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair 7445 sayılı Kanun 5 Nisan 2023 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlandı.

Elon R. MUSK Tarafından Twitter Inc.in Tek Kontrolünün Devralınmasına Yönelik İnceleme Sonuçlandı. (6.3.2023)

Av. Dr. Çiğdem AKKAN Av. Dr. Çiğdem AKKAN'ın "Rekabet Hukukunda Rakipler Arası Bilgi Değişimi" başlıklı yazısı NASAMER Law Blog'da Türkçe ve İngilizce olarak yayınlamıştır.

Av. Dr. Çiğdem AKKAN, "Arabulucu" olarak hizmet vermeye başlamıştır. Av. Dr. Çiğdem AKKAN, "Arabulucu" olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete'de yayınlandı.

GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE

OHAL İLAN EDİLEN İLLERİMİZDE YARGI SÜRELERİ DURDURULDU. OHAL ilen edilen illerimizde yargı sürelerinin 06.04.2023 tarihine kadar durdurulmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayınlandı.

Av. Dr. Çiğdem AKKAN Av. Dr. Çiğdem AKKAN'ın "Rekabet Hukukunda Rakipler Arası Bilgi Değişimi" adlı eseri Seçkin Yayıncılık tarafından yayınlanarak satışa sunulmuştur.

Alphabet Inc., Google LLC, Google International LLC, Google Ireland Limited ve Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. hakkında soruşturma açıldı. (2.2.2023) Alphabet Inc., Google LLC, Google International LLC, Google Ireland Limited ve Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. hakkında soruşturma açıldı. (2.2.2023)

Tetra Laval Holding - Finance SA hakkında soruşturma açıldı Tetra Laval Holding - Finance SA hakkında soruşturma açıldı

Panek Ziraat Aletleri Dayanıklı Tüketim Malzemeleri Otomotiv Yakıt Petrol Ürünleri Tarım Ticaret AŞ hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı. Panek Ziraat Aletleri Dayanıklı Tüketim Malzemeleri Otomotiv Yakıt Petrol Ürünleri Tarım Ticaret AŞ hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı.

NAOS İstanbul Kozmetik San ve Tic. Ltd. Şti. hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı. NAOS İstanbul Kozmetik San ve Tic. Ltd. Şti. hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı.

EAE Elektrik Asansör Endüstrisi İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı. EAE Elektrik Asansör Endüstrisi İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı.

Ankara Bölge İdare Mahkemesi 8. İdari Dava Dairesinin kararı üzerine Whirlpool Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve Vestel Ticaret Anonim Şirketi hakkında soruşturma açıldı. Ankara Bölge İdare Mahkemesi 8. İdari Dava Dairesinin kararı üzerine Whirlpool Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve Vestel Ticaret Anonim Şirketi hakkında soruşturma açıldı.

Rekabet Kurumu, 2021-2022 dönemine ilişkin hazırlanan Etki Analizi Raporu’nu yayımladı. Rekabet Kurumu, 2021-2022 dönemine ilişkin hazırlanan Etki Analizi Raporu’nu yayımladı.

Iveco Araç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hakkında soruşturma açıldı. (30.1.2023) Iveco Araç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hakkında soruşturma açıldı. (30.1.2023)

Traktör üretim ve pazarlama sektöründe faaliyet gösteren teşebbüsler hakkında soruşturma açıldı. Traktör üretim ve pazarlama sektöründe faaliyet gösteren teşebbüsler hakkında soruşturma açıldı.

Ankara ve Kırıkkale İllerinde Faaliyet Gösteren 17 Hazır Beton Üreticisi Hakkında Soruşturma Açıldı. Ankara ve Kırıkkale İllerinde Faaliyet Gösteren 17 Hazır Beton Üreticisi Hakkında Soruşturma Açıldı.

Rekabet Kurulu tarafından hızlı tüketim malları sektöründe faaliyet gösteren üretici/tedarikçi ve perakendeci niteliğindeki bazı teşebbüsler hakkında yürütülen soruşturma 15.12.2022 tarihinde sonuçlandı. Rekabet Kurulu tarafından hızlı tüketim malları sektöründe faaliyet gösteren üretici/tedarikçi ve perakendeci niteliğindeki bazı teşebbüsler hakkında yürütülen soruşturma 15.12.2022 tarihinde sonuçlandı.

Av. Çiğdem Akkan doktora öğrenimini başarı ile tamamlamıştır. Av. Çiğdem Akkan Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı'nda devam eden doktora öğrenimini başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Av. Ali Kemal Akkan ve Av. Çiğdem Akkan katıldıkları meslek sunum toplantısında "Şirket Birleşmeleri ve Devralmaları" konusunu ele aldı.  Av. Ali Kemal Akkan ve Av. Çiğdem Akkan katıldıkları meslek sunum toplantısında "Şirket Birleşmeleri ve Devralmaları" konusunu ele aldı.

YIAG (Young International Arbitration Group) Üyeliği Av. Çiğdem AKKAN, LCIA (London Court of International Arbitration) bünyesinde bulunan YIAG (Young International Arbitration Group)'a üye olmuştur.

Av. Ali Kemal AKKAN, "Arabulucu" olarak hizmet vermeye başlamıştır. Av. Ali Kemal AKKAN, arabuluculuk yazılı sınavı ve mülakatını başarı ile tamamlayarak avukatlık ve hukuki danışmanlık yanında T.C. Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Arabuluculuk Daire Başkanlığı nezdinde tutulan Arabulucular Siciline kayıtlı arabulucu olarak faaliyet göstermeye başlamıştır.

Young ISTAC Üyeliği Av. Çiğdem AKKAN, İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) bünyesinde bulunan Genç ISTAC platformuna üye olmuştur.